Organizace prvních dnů školního roku 2023/ 2024

04.09.2023

Vážení rodiče, zákonní zástupci a přátelé školy, 

rádi bychom vás informovali o organizaci prvních dnů školního roku 2023/ 2024. 

4. září 

 1. Za pěkného počasí se bude konat od 8.00 zahájení školního roku 2023/ 2024 na školní zahradě. V opačném případě se zahájení bude konat v budově školy. 
  Vstup je možný pro všechny rodiče a zákonné zástupce. Na zahradu se dostanete hlavním vchodem budovy školy. Slavnostní zahájení bude ukončeno nejpozději v 8.30. 
  Rodiče žáků 1. ročníku se přesunou do I. (1., 2.) třídy, kde bude probíhat informativní schůzka s paní učitelkou Mgr. Irenou Sedláčkovou. Žáci 1. ročníku na své rodiče počkají ve školní družině s paní vychovatelkou Veronikou Novákovou. Informativní schůzka by měla být ukončena nejpozději v 9.00. 
 2. Školní družina má tento den ranní provoz už od 6.30. Odpolední provoz končí ve 12.00. 

 3. Žáci, kteří budou tento školní rok navštěvovat školní družinu (ŠD) si po zahájení školního roku vyzvednou přihlášku v ŠD u paní vychovatelky. Do školní družiny je nutné se přihlásit 4. září a vyzvednout si přihlášku. Vyplněnou přihlášku prosím přineste 5. září. 

 4. Žáci, kteří budou chodit sami na obědy a žáci, kteří budou navštevovat školní družinu si zajdou do budovy školní jídelny a přihlásí se k odběru obědů u paní vedoucí Olgy Hlaváčkové. Budova školní jídelny se nachází vedle Mateřské školy Hartmanice. Hlavní vchod do školní jídelny je stejný jako pro Českou poštu, pak vystoupíte po schodišti do 1. patra. 


5. září 

 1. Žáci 1. ročníku budou mít v tento den výuku do 10.45. Pak žáci odchází domů se svým zákonným zástupcem nebo odchází do ŠD. ŠD končí provoz v 16.00. 
 2. Žáci 2.-5. ročníku budou mít v tento den výuku do 11.40. Pak žáci odchází domů nebo odchází do ŠD. 
 3. Všichni žáci si tento den do školy přinesou tyto pomůcky: 
 • Aktovka
 • Vybavený penál 
 • Přezůvky 
 • Cvičební úbor v pevné plátěné tašce nebo batohu 
 • Kufřík nebo bedýnku na výtvarnou výchovu a pracovní činnosti 
 • Obaly na sešity - velikosti A4 a A5


6.-8. září - žáci 1. ročníku

Tento týden bude probíhat výuka žáků 1. ročníku od 8.00 do 10.45. Pak žáci odchází se svým zákonným zástupcem nebo odchází do ŠD. ŠD končí provoz v 16.00. 


6.-8. září - žáci 2.-5. ročníku 

Tyto dny bude probíhat výuka žáků 2. - 5. ročníku podle rozvrhu. Rozvrh hodin naleznete v žákovské knížce a na našich webových stránkách pod kartou Organizace roku. Tento týden nebude probíhat odpolední výuka, která se týká 4. a 5. ročníku. 


Těšíme se na naši spolupráci od 4. září 

Základní škola Hartmanice, příspěvková organizace