O škole

Základní škola Hartmanice, příspěvková organizace, je v letošním školním roce 2023/ 2024 neúplnou základní školou s pěti postupnými ročníky ve třech třídách I. stupně. Pro 3. ročník je vyhrazena jedna třída. Výuka probíhá podle Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání, který jsme sami vytvořili a který dle potřeb aktuálně upravujeme.

V současné době ve škole působí 8 pedagogů, kteří pečují o 36 žáků v době vyučování a v době volnočasových aktivit ve školní družině.

Základní škola Hartmanice, příspěvková organizace

Současná podoba výuky na Základní škole Hartmanice

Základní škola Hartmanice, příspěvková organizace, okres Klatovy, poskytuje kvalitní a moderní vzdělání žákům prvního stupně základní školy. Škola se zaměřuje na individuální přístup ke každému žákovi a využívá moderní metody výuky a informační technologie.

Prezenční a individuální vzdělávání

Škola nabízí dvě hlavní formy vzdělávání:

1. Prezenční vzdělávání:

Tradiční výuka probíhá v moderně vybavených učebnách, kde žáci denně navštěvují školu a účastní se výuky podle rozvrhu hodin.

2. Individuální vzdělávání:

Tento program je určen pro žáky, kteří z různých důvodů nemohou nebo nechtějí navštěvovat školu každý den. Individuální vzdělávání poskytuje flexibilitu a umožňuje rodičům přizpůsobit výuku potřebám a tempu jejich dítěte. Žáci v tomto programu jsou pravidelně hodnoceni a kontrolováni, aby bylo zajištěno, že dosahují požadovaných vzdělávacích standardů​.

Školní pěvecký sbor

Jedním z důležitých prvků mimoškolních aktivit je školní pěvecký sbor. Tento sbor nabízí žákům možnost rozvíjet své hudební dovednosti, spolupracovat s ostatními dětmi a veřejně vystupovat na různých akcích a soutěžích. Pěvecký sbor je veden zkušenými pedagogy, kteří podporují nejen hudební talent žáků, ale i jejich sebevědomí a schopnost vystupovat před publikem​.

Moderní výuka a informační technologie

Škola je vybavena moderními technologiemi, které jsou integrální součástí výuky. Mezi hlavní prvky patří:

• Interaktivní tabule: Tyto tabule jsou používány v mnoha třídách a umožňují dynamickou a interaktivní formu výuky.
  • Počítačová učebna: Žáci mají přístup k počítačové učebně, kde se učí základní dovednosti práce s počítačem, internetem a různými softwarovými nástroji.
  • Tablety: V některých předmětech jsou využívány tablety, které usnadňují přístup k digitálním učebnicím a dalším vzdělávacím materiálům.
  • E-learning: Škola využívá různé platformy pro e-learning, které umožňují žákům přístup k výukovým materiálům a úkolům i mimo školní budovu.

Díky těmto technologiím je výuka na Základní škole Hartmanice interaktivní, aktuální a přizpůsobená potřebám moderní doby. Škola klade důraz na to, aby žáci byli dobře připraveni na budoucí studium i život v digitálním světě​ ​.

Základní škola Hartmanice se tedy snaží poskytovat všestranné a kvalitní vzdělání, které je přizpůsobené individuálním potřebám žáků a využívá moderní technologie k dosažení nejlepších výsledků ve výuce.

Základní škola Hartmanice, příspěvková organizace

Zřizovatel: Město Hartmanice